• Warning: Illegal string offset 'image-2' in /wp-content/themes/aria/functions.php on line 3332

  • Warning: Illegal string offset 'image-3' in /wp-content/themes/aria/functions.php on line 3332

  • Warning: Illegal string offset 'image-4' in /wp-content/themes/aria/functions.php on line 3332

  • Warning: Illegal string offset 'image-5' in /wp-content/themes/aria/functions.php on line 3332

  • Warning: Illegal string offset 'image-6' in /wp-content/themes/aria/functions.php on line 3332

  • Warning: Illegal string offset 'image-7' in /wp-content/themes/aria/functions.php on line 3332

  • Warning: Illegal string offset 'image-8' in /wp-content/themes/aria/functions.php on line 3332

  • Warning: Illegal string offset 'image-9' in /wp-content/themes/aria/functions.php on line 3332

  • Warning: Illegal string offset 'image-10' in /wp-content/themes/aria/functions.php on line 3332

Marketing w wyszukiwarkach internetowych

 27 kwietnia 2022
Opublikował admin

Zaawansowana witryna internetowa to początek sukcesu w marketingu sieciowym. Jednak sama strona nie wystarczy. Jednym z ważniejszych elementów wpływających na całkowity sukces jest możliwość dotarcia do witryny przez użytkowników. Możliwości zwiększenia ruchu na stronie internetowej przedsiębiorstwa, za pomocą wyszukiwarek internetowych, jest kilka. Chcąc osiągnąć całkowity sukces na tym polu trzeba korzystać z wszystkich możliwości jakie daje marketing w wyszukiwarkach internetowych.

Od czego zacząć marketing w wyszukiwarkach internetowych?

Pierwszym działaniem jakie należy wykonać w tej kwestii to wypozycjonowanie strony internetowej w najpopularniejszych wyszukiwarkach internetowych. W 2008r. około 90% udziałów w rynku wyszukiwarek internetowych należało do Google, które jest niekwestionowanym liderem na światowym rynku. Teraz dysonans zwiększył się jeszcze bardziej. Google to niekwestionowany lider jeśli chodzi o popularność wśród wyszukiwarek.

Czym jest pozycjonowanie stron, czyli tzw. SEO?

Pozycjonowanie stron internetowych, czyli tzw. SEO (Serach Engine Optimization) to zróżnicowany zestaw działań, które służą zwiększeniu ilości użytkowników odwiedzających stronę WWW za pośrednictwem wyszukiwarki internetowej . Nie wystarczy posiadać stronę internetową, aby od razu cieszyć się dużą ilością użytkowników, klient musi mieć możliwość łatwego znalezienia pożądanej przez niego witryny w gęstej sieci podobnych stron firm konkurencyjnych.

Rozkład kliknięć w wynikach wyszukań organicznych

Wysoka pozycja frazy wpisanej w wyszukiwarkę przez użytkownika bezpośrednio wpływa na ilość odwiedzin – im ta pozycja jest wyższa, tym więcej osób odwiedzi daną witrynę. Im dalej strona znajduje się w wynikach wyszukania tym mniejsza szansa dotarcia do niej przez klienta. Ważnym czynnikiem podczas pozycjonowania witryny jest dobór słów kluczowych, czyli potencjalnych fraz, które klienci wpisują w wyszukiwarkę chcąc dotrzeć do poszukiwanych treści.

Jak to wygląda w przypadku pozycjonowania drukarni?

Dla przykładu – w przypadku usług poligraficznych muszą być to słowa ściśle związane z wykonywanymi usługami, oraz frazy poboczne, przez które zainteresowana tematem osoba również może dotrzeć do oferowanych przez firmę usług. Prowadząc drukarnię warto pozycjonować stronę na frazy ogólnie związane z poligrafią, takie jak np.: ulotki, wizytówki, plakaty i oczywiście usługi drukarniane. Aktualne trendy wykazują, że użytkownicy coraz bardziej precyzują zapytania, na które chcą uzyskać informację.

Podsumowanie

Pomimo tego, że wyniki organiczne – czyli takie jakie pokazuje wyszukiwarka internetowa są z założenia darmowe (nie jest pobierana opłata za kliknięcie bądź wyświetlanie), to jednak zlecając pozycjonowanie firmie, należy zapłacić za jej usługi. Poszczególne słowa kluczowe mają różną konkurencyjność, co wpływa na wycenę usługi pozycjonowania. Frazy na które w wynikach wyszukania jest duża konkurencja bywają dużo droższe, lecz niekoniecznie powodują dużą ilość konwersji. Zatem warto lepiej sprecyzować słowa kluczowe, po których klient może odnaleźć witrynę przedsiębiorstwa.

Komentarze

Error! This email is not valid.