Fototapety

Nic tak nie odmieni Twojej ściany jak, idealnie dobrana do charakteru wnętrza, fototapeta. To doskonałe rozwiązanie aranżacyjne sprawdzi się zarówno w mieszkaniu, pokoju hotelowym, restauracji czy biurze. W naszej rodzinnej firmie, Druklanet, możesz wydrukować obraz taki, jaki tylko chcesz: do wyboru masz własne zdjęcia oraz dowolną grafikę wybraną z bazy tysiąca grafik dostępnych w Internecie np. na stronie Adobe Stock. Możliwości są ogromne, a najważniejsze jest to, że dzięki fototapecie każde wnętrze zyska niepowtarzalny charakter.

Siła tkwi w maszynie

Nasza drukarnia może poszczycić się nowoczesnym parkiem maszynowym, który sprosta każdemu wyzwaniu – druk wielkoformatowy jest jednym z nich. W naszej ofercie znaleźć można szeroki wybór produktów wielkoformatowych. Są to m.in. plakaty, banery, siatki mesh, obrazy na płótnie, wydruki billboardowe oraz różnego rodzaju folie (monomeryczne, polimerowe, wylewane, mrożone i OWV). Pomaga nam w tym wszystkim nowoczesna technologia ekosolventowa, która sprawia, że powstałe materiały są odporne na czynniki atmosferyczne, bardzo trwałe i ekologiczne. Fototapety drukujemy na maszynie Epson SC-S80610. Jest to profesjonalna 10 kolorowa drukarka wielkoformatowa, która pozwala drukować na wielu różnorodnych materiałach, takich jak np. przezroczysta folia, winyl, płótno czy papier fotograficzny. Efekt zaskoczy każdego, ponieważ kolory są żywe i wyraziste, a to zasługa nie tylko dobrego sprzętu, ale też atramentu. W naszej firmie używamy tylko certyfikowanych atramentów marki Epson, które posiadają certyfikat Greenguard Gold. Jednym z nich jest UltraChrome GS3. Ten świetny jakościowo produkt sprosta wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów, a do jego zalet można zaliczyć m.in.:

 • żywsze kolory i większy połysk
 • druk atramentami z certyfikatem Greenguard Gold
 • wysoki połysk zapewniający mniejszą ziarnistość kolorów
 • ulepszoną jakość obrazu i precyzyjne odwzorowanie szczegółów
 • doskonałe odwzorowanie jednolitych obszarów szarości
 • wieloletnia odporność na warunki atmosferyczne
 • druk kolorem białym
 • druk kolorem metalicznym

Fototapety na wymiar – kilka praktycznych informacji

Wśród fototapet dostępnych na rynku, można wyróżnić:

 • fototapety samoprzylepne (idealne na gładkie powierzchnie np. ściany, szkło, fronty mebli, drzwi czy gładkie płyty)
 • fototapety tradycyjne

Druk fototapet realizujemy tylko na wysokojakościowych podłożach – podłoże flizelinowe powlekane PVC lub podłożu z włókniny. Oferujemy różne tekstury fototapet.

Fototapeta sprawi, że nasze wnętrze będzie wyglądało oryginalnie i wyjątkowo. Jednak, aby taki efekt uzyskać warto wziąć pod uwagę kilka praktycznych wskazówek dotyczących samego tapetowania. Trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy –

 1. Przygotowanie ściany – ściana musi być czysta, sucha oraz odpowiednio przygotowana

 2. Przygotowanie fototapety – sprawdzenie poszczególnych pasów, czy wzór się zgadza

 3. Klejenie – i tu w zależności od rodzaju tapety (podłoże papierowe lub flizelinowe) nakładamy klej albo na samą tapetę, albo na ścianę

 4. Nakładanie – poszczególne bryty przyklejamy w ten sam sposób, dbając o precyzję

Fototapeta to doskonały pomysł na metamorfozę zarówno pokoju, jak i wnętrza restauracji czy hotelu. Warto wybrać dobrą drukarnię, która profesjonalnie podchodzi do każdego zamówienia, by efekt był naprawdę dobry.